Obchody Dnia Promocji Zdrowia.

19. listopada w naszej szkole był dzień związany ze zdrowiem – towarzyszył mu kolor niebieski.
W tym dniu odwiedził klasy IV funkcjonariusz Centrum Szkolenia Policji pan Marceli Śmiałek poruszał temat agresji przemocy. Odbyło się również spotkanie dla klas IV –VI przygotowane przez samorząd pod opieką pana Michała Zalewskiego - tematyką spotkania były uzależnienia . Nasi Gimnazjaliści spotkali się z pracownikiem Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Legionowie panią Roksaną Kalinowską . Uczniowie obejrzeli prezentację, poruszające filmiki na temat dopalaczy ich działania i konsekwencji. Na korytarzach szkolnych pojawiły się kramiki ze zdrową żywnością. Klasa IBG pod opieka pani Katarzyny Skóreckiej podczas Dnia Zdrowia rozdawała witaminki pod postacią pysznych jabłuszek. Oprócz owoców uczniowie przygotowali wesołe wierszyki i samodzielnie wykonane ulotki, które zachęcały do zdrowego odżywania się. Klasa przygotowała również plakaty, które zostały zaprezentowane na godzinie wychowawczej, a które dotyczyły zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia. Wesołe uśmiechy i słodkie jabłka umiliły ten dzień innym uczniom. Jabłuszkową akcję zorganizowała również klasa II GA pod opieka pani Jolanty Urbańskiej .
Na korytarzach pojawiły się plakaty gazetki, transparenty związane z promocją zdrowia.
Agnieszka Półtorak - pedagog

Obchody Dnia Promocji Zdrowia.

ZK