OBCHODY DNIA ANTYUŻYWKOWEGO W ZS 1. 17.11.2015 r.

W wtorek 17 listopada obchodziliśmy w Zespole szkół nr 1 Dzień Antyużywkowy. Uczniom przyświecało hasło „UZALEŻNIENIA DROGA DONIKĄD”. Ten dzień akcentowaliśmy kolorem białym.
Zespoły klasowe zarówno Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przygotowali gazetki i plakaty, ulotki, transpatenty, które zaprezentowali w swoich klasach oraz na korytarzach szkolnych.
Uczniowie z klasy I A gimnazjum udali się do innych klas aby wspólnie obejrzeć prezentację związaną z uzależnieniami, którą specjalnie na ten dzień przygotowali. Na lekcjach nauczyciele i wychowawcy rozmawiali na temat uzależnień.
W tym dniu odbyły się trzy spotkania gimnazjalistów z panią Ilonę Felicjańską – modelką, pisarka oraz założycielką fundacji ”NIEZAPOMINAJKA „. Nasz wyjątkowy gość rozmawiał z uczniami na temat swojego uzależnienia przekazane informacje były bardzo wiarygodne i z pewnością trafiały do młodego odbiorcy. Na spotkaniu obecna była pani Naczelnik Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Ewa Millner - Kochańska oraz lokalne media.
Gościliśmy również pracownika Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej panią Roksanę Kalinowską, która poprowadziła trzy spotkania dla uczniów klas IV – VI. Prelekcja dotyczyła szkodliwości alkoholu oraz papierosów.

Agnieszka Półtorak - pedagog ZS

Obchody Dnia Antyużywkowego.