OBCHODY DNIA TOLERANCJI 16.11.22015 r.

W tym roku Tydzień Profilaktyki w Zespole Szkół nr 1 rozpoczął Dzień Tolerancji, któremu towarzyszył kolor żółty.
Młodzież gimnazjum w tym dniu gościła pracownika Pomocy Społecznej w Legionowie pana Piotra Wiśniewskiego. Nasz gość opowiadał o tym wolontariacie , zachęcał młodzież do bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.
Na zajęciach lekcyjnych, godzinach wychowawczych nauczyciele poruszali tematykę dnia zapraszali na zajęcia psychologa i pedagoga szkolnego.
Klasa IIC Gimnazjum wraz z wychowawcą, na jednej z długich przerw przeszła szkolnymi korytarzami rozdając uczniom żółte ulotki i balony z hasłami dnia .
Nie mów, że tolerujesz - po prostu toleruj.

Pamiętajmy - TOLERANCJA TO SZACUNEK DLA WOLNOŚCI INNYCH LUDZI, ICH MYŚLI I OPINII ORAZ SPOSOBU ŻYCIA

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie na całym świecie 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Tolerancja to jedna z podstawowych cech społeczeństw demokratycznych. Po łacinie oznacza zrozumienie dla odmienności czy poszanowanie cudzych poglądów, nawet wtedy, kiedy są sprzeczne z naszymi.

TOLERUJ, AKCEPTUJ, NIE PONIŻAJ, NIE WYŚMIEWAJ,
BĄDŹ WYROZUMIAŁY, SZANUJ,