Szkolny Turniej Ekologiczny

W dniu 04 maja br. w naszej szkole odbył się SZKOLNY TURNIEJ EKOLOGICZNY. Adresowany do uczniów klas I-III gimnazjum. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Tematem przewodnim były „Odnawialne źródła energii”.
Każdą klasę reprezentowała czteroosobowa drużyna.
W czasie turnieju uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: znajomość pojęć
z zakresu ekologii oraz ochrony środowiska, rozpoznawanie znaków ekologicznych, segregacja odpadów, formy ochrony przyrody w Polsce, krzyżówka.
Była to doskonała okazja do zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią oraz mądrej i ciekawej zabawy.
Celem turnieju było krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią, zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne, zaktywizowanie młodzieży do działań na rzecz ochrony środowiska, ukazanie różnorodności działań podejmowanych na rzecz ochrony klimatu i zagadnienia związane z energią odnawialną.
Zwycięzcą turnieju została klasa IGC.
Turnieje ekologiczne to okazja do dobrej i kształcącej zabawy. Uczniowie przekonują się także, że rywalizacja w konkursie nie musi wiązać się ze stresem.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w turnieju i gratulujemy zwycięzcom.

Organizatorzy
p. Ewa Siennicka – nauczyciel biologii i chemii oraz p. Izabela Śmiałek – nauczyciel geografii
i wiedzy o społeczeństwie.

Szkolny Turniej Ekologiczny

ZK