Akademia z okazji Dnia Ziemi

Jesteśmy Zieloną Jedynką. Takie motto przyświecało tegorocznej akademii z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, która odbyła się dnia 4 maja 2015 roku. Podczas uroczystości w części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klas 3b i 3e w spektaklu pt. „Na ratunek Ziemi” oraz uczniowie klas 2a, 3a i 3c w piosence „Wspomnienie Ziemi”. Akademię prowadzili uczniowie Klubu Przyrodnika, którzy przedstawili ciekawostki dotyczące naszej planety oraz odczytali prezentację multimedialną pt. „Dlaczego ZIELONA Jedynka?”. Po zakończeniu części artystycznej uczniowie najbardziej zaangażowani w zbiórkę surowców wtórnych w podziękowaniu za ekologiczną postawę otrzymali dyplomy. Nagrodzono również uczniów, którzy zostali laureatami w konkursach przyrodniczych organizowanych w bieżącym roku szkolnym na terenie naszej szkoły.
Konkurs na Logo Zielona Jedynka:
Nagroda główna: Patrycja Antczak z klasy 6d.
Wyróżnienia: Julia Szymańska z klasy 3b oraz Karolina Skublicka z klasy 4c.
Konkurs fotograficzny „Piękno przyrody w obiektywach naszych uczniów”, temat: „Woda w trzech stanach skupienia”.
I miejsce ex-aequo: Wiktoria Medyńska z klasy 4d i Jakub Karwacki w klasy 6d.
II miejsce: Jakub Bęczkowski z klasy 4a.
III miejsce ex-aequo: Franciszek Żakowski z klasy 4e i Marcin Bogusz z klasy 6d.
Wyróżnienia: Natalia Bogusz z klasy 4c, Sati Aszkanian z klasy 4c, Patrycja Antczak z klasy 6d i Krzysztof Klejment z klasy 6d.

Konkurs fotograficzny „Ten kto tworzy wysypiska, ten z przyrody nic nie zyska”, temat: „Zanieczyszczenie wody”.
I miejsce: Anastazja Rosanoff z klasy 4c.
II miejsce: Natalia Mikusek z klasy 5d.
Laureatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy na rzecz środowiska naturalnego.
Akademia odbyła się w przepięknej scenerii złożonej z kwiatów i motyli, które wykonywali własnoręcznie uczniowie klas 3 szkoły podstawowej.
Organizatorzy:
Urszula Mielniczuk i Anna Wojdyła