Zbudowaliśmy Pegaza!

W dniach 14 i 15 kwietnia 2015 roku artysta plastyk pan Waldemar Rudyk z pomocą uczniów i nauczycieli naszej szkoły zbudował rzeźbę Pegaza.
Jest to główna nagroda Klubu Gaja za zdobycie I miejsca w ogólnopolskim konkursie „ Zbieraj makulaturę – ratuj konie”. Konkurs ten jest elementem programu „Święto Drzewa”.
Pegaz , stojąc przed szkołą, będzie witał nas codziennie , będzie też przypominał o tym, że nadal zbieramy makulaturę bo kolejne konie czekają na naszą pomoc.
Mieliśmy świetną zabawę umacniając modrzewiową rzeźbę; dźwięk stukających młotków rozchodził się po całym dziedzińcu.
Przed zajęciami praktycznymi , oglądaliśmy prezentację bogato ilustrowaną zdjęciami 58 koni uratowanych z transportu na rzeź do Włoch. Pan Jarosław Kasprzyk, przedstawiciel Klubu Gaja, opowiedział nam o losie wykupionych zwierząt . Przekonaliśmy się o tym, że uratowane konie mają drugi, lepszy dom, są zadbane i kochane . Służą w hipoterapii i gospodarstwach agroturystycznych.
W uroczystościach związanych z budową Pegaza towarzyszyli nam pan Robert Wieczorek - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska UM Legionowo, pan Janusz Klejment -Przewodniczący Rady Miasta Legionowo, przedstawiciel Nadleśnictwa Jabłonna i przedstawiciele szkół legionowskich.
Ponadto uczniowie klasy 4b pod kierunkiem pana Jarosława Kasprzyka, podczas zajęć Eko Lego Edukacja, mieli okazję zbudować z klocków lego miasto przyjazne środowisku i zdrowiu człowieka
. Zdobyli cenne wiadomości o sposobach oszczędzania wody i energii, odnawialnych źródłach energii i potrzebie segregacji w celu recyklingu.
Anna Wojdyła
Pegaz za makulaturę. Artykuł - gazeta Miejscowa