Dzieci ze świetlicy są bezpieczne w Internecie.

Internet jako nieocenione narzędzie komunikacji, edukacji i rozrywki jest medium atrakcyjnym przede wszystkim dla dzieci i młodzieży.
Systematycznie obniża się wiek dzieci rozpoczynających swoją przygodę z wirtualnym światem. Zarówno w szkole jak i w domu Internet przestał być kwestią wyboru, stał się koniecznością.
Zezwalając najmłodszym na korzystanie z dobrodziejstw Internetu, nie możemy jednak zapominać o zagrożeniach, które mogą się tam ukrywać.
Na całym świecie w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, w tym roku do obchodów przyłączyli się również uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej. Wspólnie z nauczycielami informatyki - panią Małgosią Stokarską i panem Zbyszkiem Kamińskim zorganizowaliśmy spotkania, na których dzieci dowiedziały się jakich zachowań w sieci należy unikać oraz czego i kogo się wystrzegać. Dzieci obejrzały również filmy edukacyjne dotyczące zagrożeń czyhających w sieci oraz miały możliwość zwiedzenia pracowni komputerowej.
Reakcje na prezentowane treści oraz dyskusje jakie rozgorzały po spotkaniach utwierdziły nas w przekonaniu, że dzieci ze świetlicy nie spotka w Internecie nic złego.

Anna Gondek
Katarzyna Baran