Apel Samorządu Uczniowskiego

19 lutego 2015 r. w naszym gimnazjum odbył się apel, na którym poinformowaliśmy wszystkich uczniów o zadaniach zrealizowanych oraz tych, które czekają na realizację w przyszłości. Dominika Barszczewska, Monika Makowska i Paulina Winkler zapoznały uczniów z wynikami oraz przebiegiem akcji charytatywnej Pączkuj z nami, przedstawił również ideę akcji pomocy dla ogarniętej wojną Ukrainy, w którą z pełnym zaangażowaniem włączył się Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 1 oraz Szkolne Koło Wolontariatu. Koleżanki zachęciły też uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez Fundację Świat na takOśmiu Wspaniałych. Przypomniały również kryteria, które musi spełnić kandydat do tego zaszczytnego tytułu, jakimi cechami powinien się odznaczać i w jaki sposób zaprezentować swoje dokonania.
Następną sprawą było omówienie konkursu Wychowawca Roku – prowadzące przypomniały cechy, którymi powinni wyróżniać się kandydaci nominowani prze ucznia do tego tytułu.
Niezwykle miłym akcentem apelu było wręczenie przez dyrektora Zespołu Szkół nr 1 p. Krzysztofa Wołejko dyplomów - dla koleżanek Justyny Grochowskiej z kl. III c, Kornelii Korneckiej z klasy II b oraz Ali Pietrzak również uczennicy klasy III c, - za czynny udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy .
Na koniec głos zabrała wicedyrektor p. Ewa Jabłońska, która podziękowała uczniom za wspaniałą, godną naśladowania postawę podczas imprez i uroczystości szkolnych.

Apel Samorządu Uczniowskiego

Samorząd Uczniowski Gimnazjum