Harmonogram wyborów WYCHOWAWCA ROKU 2014/2015 W Gimnazjum nr 1 w Legionowie.

Formalne ogłoszenie konkursu w szkole do 14.02.2015 r. – informacje dla
Wychowawców poprzez dziennik elektroniczny w zakładce, informacje dla
uczniów – dziennik elektorniczny w zakładkach „ Wiadomości” i „ Ogłoszenia”.
Przeprowadzenie szkolnej procedury wyborów do 25. 03.2015 r.
● Przeprowadzenie podczas godzin wychowawczych klasowych debat na temat cech, którymi – zdaniem uczniów – powinien w szczególności charakteryzować się kandydat do tytułu Wychowawca Roku.
● Przeanalizowanie w klasach cech dobrego wychowawcy, które zamieszczone są w załączniku nr 1 Regulaminu Konkursu. (załącznik ten zostanie opublikowany w dzienniku elektronicznym).
● Apel Samorządu Uczniowskiego, podczas którego uczniowie Gimnazjum nr 1 zostaną zapoznani z Regulaminem Konkursu Wychowawca Roku oraz terminarzem i przebiegiem kampanii wyborczej.
● Plakaty informujące o Konkursie.
Samorządy Klasowe gimnazjum podczas tajnego głosowania wyłaniają swoich kandydatów do tytułu Wychowawca Roku.
Procedury głosowania klasowego:
● na przygotowanych wcześniej przez Samorząd Klasowy kartkach, każdy uczeń wpisuje imię i nazwisko tego nauczyciela, który według jego oceny reprezentuje cechy wymienione w Załączniku nr 1 i zasługuje na tytuł Wychowawca Roku;
● kartkę z wytypowanym kandydatem każdy uczeń osobiście wrzuca do wcześniej przygotowanej odpowiedni zabezpieczonej skrzynki;
● po zakończeniu głosowania Samorządy Klasowe zliczają oddane głosy oraz sporządzają protokół z wyborów – Załącznik nr 2, który waz z dokumentacją przekazują do dnia 02.03.2015r. Samorządowi Uczniowskiemu Gimnazjum nr 1.
Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 1 sumuje głosy oddane na poszczególnych nauczycieli oraz tworzy listę z pięcioma kandydatami, którzy otrzymali najwięcej głosów podczas głosowania w poszczególnych klasach i są nominowani do tytułu Wychowawca Roku.
Apel Samorządu Uczniowskiego – prezentacja przez uczniów nauczycieli nominowanych do tytułu Wychowawca Roku.
Procedury szkolnych wyborów:
● termin do ustalenia z Dyrekcją ZS nr 1;
● głosowanie tajne;
● uczeń otrzymuje kartkę do głosowania z imieniem i nazwiskiem pięciu kandydatów;
● spośród podanych kandydatur wybiera tylko jednego, stawiając w kratce przy jego nazwisku znak X;
● kartki do głosowania uczniowie wrzucają osobiści do przygotowanej i odpowiednio zabezpieczonej urny;
● po zakończeniu głosowania Samorząd Uczniowski zlicza głosy oddane na
poszczególnych kandydatów;
● głos uznaje się za nieważny, gdy:
- karta jest podarta lub rażąco pognieciona;
- na karcie uczeń zaznaczył więcej niż jednego kandydata;
- na karcie nie zaznaczył żadnego nazwiska;
- na karcie dopisał inne nazwisko;
- na karcie widnieją inne dopiski;
● po zliczeniu głosów Samorząd Uczniowski sporządza protokół z wyborów – Załącznik nr 3.
● kandydat, który podczas głosowania uzyskał największą liczbę głosów zostaje nominowany do tytułu Wychowawca Roku i będzie reprezentował nasze gimnazjum na szczeblu miejskim;
● wyniki głosowania zostaną zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego, na stronie szkoły oraz w dzienniku elektronicznym.
Postanowienia końcowe:
● karty do głosowania, protokół z wyborów szkolnych oraz protokoły wyborów w poszczególnych klasach są przechowywane w szkolnej dokumentacji przez okres 6 miesięcy od zakończenia szkolnego etapu wyborów;
● w przypadku konieczności kontroli przebiegu konkursu na etapie szkolnym wgląd do dokumentacji może mieć Dyrektor Szkoły oraz osoba upoważniona przez Naczelnika Wydziału Edukacji w Legionowie.
Do dnia 10.04.2015 r. protokół z głosowania szkolnego wraz ze szczegółowym uzasadnieniem wyboru kandydata należy przekazać do Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Legionowo.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 1

W.K.