WIGILIA SZKOLNA

18 grudnia 2014 roku już po raz 25 w Zespole Szkół nr 1 odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne, w którym uczestniczyli uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.

W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycili nas m.in.:
Jego Ekscelencja Marek Solarczyk - Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej, Ks. Dziekan Lucjan Szcześniak - Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Jana Kantego w Legionowie, Ks. Jerzy Sieńkowski, Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie Ks. Tomasz Chciałowski - Proboszcz Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie, Prezydent Miasta Legionowo - Pan Roman Smogorzewski, Przewodniczący Rady Miasta Legionowo - Pan Janusz Klejment, Wiceprezydent Warszawy – Pan Jarosław Jóźwiak,
Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Aldona Pietrzak, wikariusze legionowskich parafii, emerytowani nauczyciele, rodzice i pracownicy naszej szkoły.

Uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny „A ludzie szli...”, który wprowadził wszystkich w radosną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Warto podkreślić rozmach inscenizacji – na scenie wystąpiło 110 uczniów! Pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego wzruszyły naszych gości. Całości dopełniła piękna oprawa plastyczna.
Po zakończeniu części artystycznej dyrektor szkoły, Pan Krzysztof Wołejko, złożył podziękowania uczniom i chórowi za wspaniały, wzruszający występ.

W swoim wystąpieniu przekazał również podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły, którzy przygotowali uroczystość i wystrój sali.
Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku udało się zdobyć fundusze na przygotowanie 100 paczek dla uczniów naszej szkoły. Było to możliwe dzięki wpłatom od sponsorów oraz zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy zorganizowali kramiki andrzejkowe, akcję charytatywną „Nie tylko święty daje prezenty” oraz aukcję ozdób świątecznych.
Wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli akcję Pan Dyrektor złożył podziękowania.

Warto zauważyć, że grupa 30 uczniów otrzymała świąteczne paczki w parafii matki Bożej Fatimskiej w Legionowie, a blisko 60 dzieci z parafii Ciała i Krwi Chrystusa, gdzie paczki przygotowało Koło Pomocy Charytatywnej ALBERT.

Na zakończenie Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Wołejko życzył wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w 2015 r.

Następnie zebrani goście mieli okazję przełamać się opłatkiem i spróbować tradycyjnych, wigilijnych potraw. Dzieci otrzymały pełne słodkości paczki od świętego Mikołaja.

.