USYPMY GÓRĘ GROSZA…

Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy.

Johann Wolfgang Goethe

gora1

Kochani!
To już XV EDYCJA ogólnopolskiej akcji charytatywnej, której patronuje Minister Edukacji Narodowej. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowujących się poza własną rodziną – dofinansowywanie domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych domów rodzin zastępczych, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Organizatorzy akcji, TOWARZYSTWO NASZ DOM, informują nas, że przez minione 14 lat zebraliśmy ponad 26 milionów złotych, dzięki którym setki rodzin i tysiące dzieci otrzymało niezbędną pomoc. Podkreślają również, że Góry Grosza nie byłoby bez Was. Wasze zaangażowanie i entuzjazm są dla nas źródłem energii do przeprowadzania kolejnych edycji. Wielu z Was jest z nami od początku, niektórzy towarzyszyli nam na wszystkich szczeblach edukacji – od przedszkola, przez szkołę podstawową aż po gimnazjum i liceum – nie tylko zbieracie grosze, ale zachęcacie innych do włączania się do naszej akcji. Za Wasz dotychczasowy udział dziękujemy.
Akcja Góra Grosza w naszej szkole zostanie przeprowadzona poprzez zbiórkę monet od jednego grosza do 5 złoty (w dniach 24 listopada do 5 grudnia 2014 r.)
Serdecznie zapraszamy! Przyłączcie się do nas! Pokażcie, że jesteście otwarci na potrzeby drugiego człowieka.
Jesteśmy przekonani, iż wzorem lat ubiegłych wspólnie usypiemy OGROMNĄ GÓRĘ GROSZA.

gora2

Samorząd Uczniowski Gimnazjum