Obchody Dnia Życzliwości i Troski o przyrodę w ZS1

Obchody Dnia Życzliwości i Troski o Przyrodę w ZS1

W piątek 21 listopada obchodziliśmy w Zespole Szkół nr 1 Dzień Życzliwości i Troski o Przyrodę. Hasło tego dnia brzmiało „Don’t worry, be happy”. Uczniowie w Dzień Życzliwości ubrali się na zielono na znak solidarności z przyrodą. Częściej niż zazwyczaj uśmiech gościł na ich twarzach. Pomysł na nazwę tego dnia wziął się z faktu, iż 21 listopada przypadają obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który w Polsce jest uznawany dopiero od kilku lat. Święto ustanowiono jako sprzeciw na konflikt izraelsko-egipski w 1973 roku.

Dla uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej klasa 3d przygotowała program artystyczny z okazji Dnia Życzliwości.

Uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjaliści zaś uczestniczyli w swoich apelach podsumowujących Dni Profilaktyki. Wybrani uczniowie klasy 2b gimnazjum prowadzili spotkanie i przygotowali piosenkę. Delegacja klas szóstych Szkoły Podstawowej wyświetliła uczniom prezentację multimedialną, która stanowiła podsumowanie działań uczniów z całego Tygodnia Profilaktyki. Wśród nich znalazły się relacje fotograficzne z prawie wszystkich spotkań z zaproszonymi gośćmi, wiersze z okazji Dni Profilaktyki, relacje z działań oraz akcji uczniów, zdjęcia wybranych prac plastycznych i gazetek. Uczniowie z zapartym tchem wpatrywali się w treść prezentacji.

Uczniowie klasy 1C gimnazjum zorganizowali kramik z ciastami i ciastkami, zbierając tym samym fundusze na cele charytatywne. Kto miał szczęście otrzymać kawałek szarlotki, nie żałował – była przepyszna! Gratulujemy zdolności cukierniczych naszym uczniom i uczennicom.

Uczniowie wielu klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przygotowali gazetki i plakaty, które zaprezentowali w swoich klasach oraz na korytarzach szkolnych. Wśród prac, klasa 2a wykonała prace techniczne na zielonych kartkach - "Bank życzliwych pomysłów w trosce o przyrodę".

Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem uprzejmy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. W światowym Dniu Życzliwości życzyliśmy sobie, aby być życzliwym i doświadczać życzliwości na co dzień, a nie tylko od święta.

.