Wizyta w mieście partnerskim Sevlievo w Bułgarii.

W dniach 17-20 października 2014 roku delegacja władz Gminy Legionowo, na czele z Prezydentem Miasta Legionowo Romanem Smogorzewskim, gościła w mieście partnerskim Sevlievo w Bułgarii. Zespół Szkół nr 1 w Legionowie reprezentował koordynator do spraw współpracy międzynarodowej p. Katarzyna Pernal – nauczycielka języka rosyjskiego.
Po przyjeździe na miejsce w Wielkiej Sali Ratusza Miejskiego burmistrz Sevlieva uroczyście przywitał przybyłą delegację z miasta Legionowo i delegację z Białorusi. W trakcie spotkania burmistrz zapoznał wszystkich z historią, kulturą i tradycjami swojego miasta, wyraził ogromne zadowolenie z możliwości współpracy między miastami Sevlievo i Legionowo.
Na gości czekała również niespodzianka. Delegacje zostały zaproszone na regionalne, coroczne Święto Dyni – odbyły się pokazy rzeźb i degustacja potraw z dyni, a następnie wycieczka po mieście, gdzie była możliwość zwiedzenia najważniejszych zabytków.
Punktem kulminacyjnym była wizyta w Ogólnokształcącej Szkole Średniej w Sevlievo. Po obejrzeniu placówki i zapoznaniu się z jej zapleczem dydaktyczno-wychowawczym zostało podpisane porozumienie o nawiązaniu współpracy między Zespołem Szkół nr 1 w Legionowie a Ogólnokształcącą Szkołą Średnią w Sevlievo. Celem nawiązania współpracy jest podjęcie wspólnych działań na rzecz promocji kultury, wymiany doświadczeń i informacji w języku rosyjskim i angielskim, wymiany kulturowej i sportowej młodzieży.
Mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie wspólne spotkanie…

Katarzyna Pernal

Sevlievo - Bułgaria