DZIEŃ ZIEMI W ZS1

W 2009 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ uznało dzień 22 kwietnia Międzynarodowym Dniem Matki Polski. Od roku 2010 corocznie odbywają się akademie i festyny mające uświadomić , jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Zespół Szkół nr 1, jak co roku, włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Dnia 30 kwietnia odbyła się akademia, na której podziwialiśmy talent muzyczny, wokalny i recytatorski uczniów gimnazjum. Agata z klasy 3Gb wyrecytowała wiersz pt: ”Poranek”, Zuzanna i Dominika z klasy 1Gb zaprezentowały utwór własnego autorstwa „Nasza Ziemia” nawiązujący do zbiórki surowców wtórnych, natomiast Agata z klasy 3Gb zaśpiewała utwór Farben Lehre „Kwiaty świata”. Akompaniował jej Bartłomiej z klasy 3Gb przy mocnym uderzeniu gitary elektrycznej. Talenty teatralne, bo i takich nie zabrakło, zaprezentowała klasa 5a, która opowiedziała nam historię pewnego miasteczka, które borykało się z problemem zanieczyszczonej rzeki przepływającej obok. Całą uroczystość prowadziły osoby z klasy 6B, które ubrane były w stroje harcerskie, których używają na co dzień podczas zbiórek harcerskich.

Warto podkreślić, że akademia z okazji Dnia Ziemi była podsumowaniem projektu edukacyjnego „Razem dla Ziemi”, który został opracowany w ramach udziału w kolejnym etapie programu „Szkoła z Klasą 2.0”.

Urszula Mielniczuk
.