Reprezentantki Polski w szermierce z wizytą w świetlicy szkolnej.

Dnia 26 marca 2014r. odbyło się spotkanie dla dzieci ze świetlicy szkolnej z reprezentantkami Polski w szermierce panią Aleksandrą Sochą (polską szablistką, czterokrotną mistrzynią Polski, mistrzynią Europy, medalistką Mistrzostw Świata, olimpijką z Aten, Pekinu oraz Londynu) i panią Magdaleną Piekarską (polską szpadzistką, mistrzynią Europy, srebrną medalistką Mistrzostw świata, olimpijką z Londynu) .
Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej , która była w tym dniu specjalnie przygotowana na powitanie tak szczególnych gości. Na początku wizyty gromkimi brawami przywitano naszych wspaniałych sportowców, następnie Pani Aleksandra i Pani Magdalena przybliżyły wszystkim dyscyplinę, jaką jest szermierka, pokazały jak wygląda postawa szermierza: szablisty i szpadzisty, wyjaśniły czym różni się szabla od szpady, jakie są pola trafień obydwoma rodzajami broni, pokazały swoje trofea sportowe, opowiedziały o największych sukcesach, wytrwałości i cierpliwości sportowca oraz wielu innych wspaniałych chwilach, których doświadczyły podczas swojej kariery. Dowiedzieliśmy się również, że panie reprezentują nasz kraj nie tylko w cywilnych zawodach sportowych, ale także w wojskowych, gdyż są one również żołnierzami i służą w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.
Podczas spotkania każde z dzieci mogło się poczuć jak prawdziwy mistrz szabli i szpady, przymierzyć maskę szermierza i stoczyć prawdziwy pojedynek z jedną z mistrzyń.
Na zakończenie uczniowie otrzymali zdjęcia z autografami obu pań. W podziękowaniu za tak wspaniałą uroczystość uczniowie wręczyli naszym gościom bukiety kwiatów i własnoręcznie wykonane laurki. Całe spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Wszyscy uczniowie ze świetlicy na długo zapamiętają ten dzień, a kto wie czy wśród nich nie rośnie przyszły mistrz szermierki.

Katarzyna Baran

Wizyta szermierek