Kodeks Szkoły z Klasą 2.0 – Gimnazjum

Pragniemy zaprezentować uczniom, nauczycielom i rodzicom wypracowany podczas debaty szkolnej Kodeks Szkoły z Klasą 2.0, który powstał na podstawie propozycji uczniów poszczególnych klas. Został zatwierdzony przez Radę Pedagogiczną 3 stycznia 2014 r.

W naszej szkole uczniowie:
1. Mądrze, świadomie i krytycznie korzystają z zasobów Internetu.
2. Nie kradną tekstów ze stron Internetowych, zawsze podają źródło.
3. Nie dają się okraść z własnej tożsamości!!! Na różnego rodzaju portalach społecznościowych z rozwagą udzielają informacji na swój temat.
4. W celach dydaktycznych i komunikacyjnych mają w wyznaczonych miejscach mają dostęp do mobilnego Internetu.
5. Mają możliwość obejrzenia swoich ocen w dzienniku elektronicznym Librus, w tym średniej ważonej.
6. Do nauki wykorzystują Szkolną Platformę Edukacyjną.
7. Drogą elektroniczną mają sposobność kontaktu z nauczycielami oraz między sobą.
8. Podczas lekcji mają wyłączone telefony, korzystają z nich wyłącznie w czasie przerw.
9. Angażują się w dokształcanie rodziców, doskonaląc ich warsztat pracy z TIK.
10. Podczas lekcji mają możliwość korzystania z materiałów multimedialnych opracowanych przez nauczycieli.
11. Prowadzą blogi tematyczne, na których dzielą się swoimi spostrzeżeniami oraz wymieniają się doświadczeniami.
12. Od nauczycieli otrzymują informacje dotyczące stron internetowych, które mogą wykorzystywać do celów edukacyjnych.
13. Wspólnie z nauczycielami i rodzicami pracują na sukces swój oraz szkoły.