Zespół 2.0 na spotkaniu otwierającym

.

Spotkanie otwierające odbyło się w połowie października i trwało dwie godziny.
W spotkaniu uczestniczył cały Zespół 2.0:
-dyrektor p. Bogumiła Załęska Waszkiewicz,
-koordynator programu w szkole Małgorzata Jabłońska
-nauczyciele biorący udział w programie: Michał Zalewski, Urszula Mielniczuk, Katarzyna Schodowska oraz Joanna Kłak.

Celem spotkania było przedstawienie Zespołowi 2.0 harmonogramu działań w bieżącym roku szkolnym (z podziałem na funkcje: dyrektora koordynatora, nauczyciela, ucznia), rozpoznanie zasobów, jakimi dysponujemy (określiliśmy zasoby szkoły, z uwzględnieniem zasobów ludzkich oraz dostępność sprzętu komputerowego i oprogramowania) oraz kluczowych problemów, z którymi zmierzymy się podczas uczestnictwa w programie Szkoła z klasą 2.0, a także wypracowanie całorocznego planu działania.

Następnie odpowiedzieliśmy na pytanie: Jak chcielibyśmy uczyć?

„Chcielibyśmy nauczać z wykorzystaniem wszystkich dostępnych zasobów i narzędzi informatycznych, bardziej nowocześnie, atrakcyjnie.

Na pewno skutecznie i w sposób interesujący dla uczniów, wykorzystując najnowsze technologie. Uczeń powinien działać praktycznie i mieć poczucie przydatności tego, czego się uczy. Chcielibyśmy uczyć, wykorzystując metody aktywizujące, odwrócone lekcje, projekty edukacyjne w celu zaangażowania ucznia w proces dydaktyczno-wychowawczy. Dlatego do procesu nauczania planujemy włączyć TIK. Chcielibyśmy przygotować uczniów do zadań w dorosłym życiu, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom."

koordynator
Małgorzata Jabłońska