Apel Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum.

Dzisiaj, 28 października 2013 r., w naszym gimnazjum odbył się apel, podczas którego zapoznaliśmy wszystkich uczniów z nowym Samorządem Uczniowskim, który będzie sprawował swoją funkcję w roku szkolnym 2013/2014.
Oto oni:
Barszczewska Dominika I c
Chmiel Nikola I a
Ganeczko Magdalena II b
Grzelewski Jan II c
Koleszuk Anna III a
Marciniak Olga III b
Oleszczuk Monika III a
Surowski Igor II c
Tchorek Agata i a
Tomkiewicz Agata III c
Wyszomirski Andrzej I b

Podaliśmy również informacje na temat nowego programu edukacyjnego Szkoła z Klasą 2.0, do którego przystąpiła nasza szkoła. Zapoznaliśmy również uczniów z planowanymi na najbliższy okres akcjach charytatywnych Góra grosza, loterii fantowej Nie tylko święty daje prezenty oraz ideą programu Nakarm głodnego. Szczęśliwe dziecko z pełnym brzuszkiem.
Złożyliśmy też podziękowania za napisane i wysłane kartki urodzinowe do chorej na białaczkę Oliwki Gandeckiej. Przypomnieliśmy o wykonaniu gazetek okolicznościowych związanych ze zbliżającą się rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Miłym akcentem była prezentacja najaktywniejszych uczniów, którzy bezinteresownie wspierają i organizują różne przedsięwzięcia w szkole i poza nią. Do takich osób należą uczennice klasy III a – Natalia Krupa, Natalia Makowska, Magda Piotrowska, Konstancja Pontek, Weronika Serek i Wiktoria Szwarc – Fijałkowska, które współpracują z biblioteką szkolną, biorą udział w akcji Poczytaj mi przyjacielu! oraz przygotowują inscenizację z okazji pasowania pierwszoklasistów na czytelników.
Natomiast uczennice klasy II a Angelika Nowak i Angelika Skurzyńska zostały pochwalone za prowadzenie zajęć plastycznych z młodszymi dziećmi. Wyjątkowymi brawami wyróżniono uczennice z klasy I b – Zuzanna Gołota i Patrycja Daubek, które otrzymały podziękowanie od Burmistrza Gminy Białołęka za szczególne zaangażowanie, bezinteresowną pomoc oraz współpracę przy obsłudze imprezy sportowo – rekreacyjnej Bieg przez Most.
Następnie zaprezentowaliśmy laureatów V Festiwalu Młodych Talentów – Justynę Grochowską, Angelikę Skurzyńską, Agatę Kaca i Bartka Kamińskiego, Zuzannę Jukiewicz i Dominikę Lubaszka, Mirosławę Warulik, którzy będą reprezentować nasze gimnazjum podczas koncertu finałowego.
Później Pani Dyrektor Gimnazjum – Ewa Jabłońska podziękowała uczniom za ich dotychczasowe działania, przypomniała o kulturalnym i bezpiecznym zachowaniu podczas przerw oraz o odpowiednim stroju i wyglądzie uczniowskim.
Na koniec głos zabrał Pan Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 – Krzysztof Wołejko, który pogratulował wyróżnionym uczniom oraz życzył owocnej pracy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu.

Natalia Krupa, Martyna Milewska, Weronika Serek
apel samorządu