W KINIE, W LUBLINIE …

Te słowa piosenki towarzyszyły uczniom klasy 5c (wychowawca p. A. Grzelewska) i 6c (wychowawca p. K. Niziołek) podczas całodniowej wycieczki do Lublina w dniu 23.10.2013r. Lublin to bardzo piękne miasto, zwłaszcza kiedy można je podziwiać przy wspaniałej pogodzie polskiej złotej jesieni!
Zwiedzanie zaczęliśmy od obejrzenia kaplicy św. Trójcy na Zamku Lubelskim – siedziby królów polskich i miejsca zawarcia unii polsko-litewskiej. Następnie przeszliśmy ulicami Starego Miasta, oglądając kamienice, w których mieszkało wielu znakomitych osobistości związanych z literaturą: Biernata z Lublina, Jana Kochanowskiego, Józefa Ignacego Kraszewskiego. Jednak najbardziej ekscytującym miejscem okazały się lubelskie podziemia – ok. 280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta, powstała w wyniku połączenia kilkunastu staromiejskich piwnic. Potem udaliśmy się do Piwnicy pod Fortuną – nowoczesnego muzeum multimedialnego przybliżającego historię miasta. Naprawdę robi wrażanie! Podobnie jak przepiękna Archikatedra Lubelska, a zwłaszcza zakrystia akustyczna! Polecamy! Zwiedzanie miasta zakończyliśmy na Placu Litewskim, gdzie widzieliśmy pomnik słynnego poety Józefa Czechowicza.
Do Legionowa wróciliśmy nie tylko w wyśmienitych humorach, ale też z głową pełną nowych wiadomości! Wycieczkę uważamy za udaną i z niecierpliwością czekamy już na kolejną!

Anna Grzelewska i Katarzyna Niziołek
wycieczka