Dyrektor i Społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie
zapraszają na uroczyste obchody
Święta Patrona Szkoły,
21 marca 2013 r. o godz. 11.50.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1
Krzysztof Wołejko

.

Dzień Patrona w Pierwszym Dniu Wiosny
21 marca 2013 roku w Zespole Szkół nr 1 w Legionowie odbędą się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika, połączone ze Świętem Wiosny. Zaproszeni goście i społeczność szkolna, o godz. 11.50, obejrzą program artystyczny „Mały książę i planety”.
Swoje talenty aktorskie prezentować będą uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczniowie ćwiczą już kroki poloneza i kompletują stroje do korowodu postaci renesansowych.
Święto poprzedzają działania realizowane podczas Tygodnia Kopernikowskiego. Są to przede wszystkim interdyscyplinarne konkursy wiedzy o życiu i twórczości Patrona Szkoły, konkursy plastyczne, literackie, przyrodnicze. Uczniowie wykazują się wiedzą na temat Patrona i epoki, w której żył. Ich laureaci otrzymają nagrody podczas uroczystej gali 21 marca.
Dodatkowym, radosnym akcentem tego dnia są kolorowe, wiosenne dekoracje związane z Pierwszym Dniem Wiosny i przebrani w barwy tęczy uczniowie.
Tradycją obchodów Święta Szkoły są wizyty w gospodzie „Pod Chudym Żakiem”, gdzie można poczęstować się pysznym bigosem i ziemniakami w mundurkach. Uczniowie przygotowują również kramiki ze zdrową żywnością.
Dużą rolę w przygotowaniach i obchodach uroczystości odgrywają rodzice. Oddzielne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która finansuje wszystkie nagrody i wydatki związane z organizacją przedsięwzięcia.
Wszystkich, którzy chcą spędzić w „Jedynce” Dzień Patrona w Pierwszym Dniu Wiosny, serdecznie zapraszamy!