WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

We wrześniu 2012 roku wicedyrektor Ewa Jabłońska w imieniu społeczności szkolnej Gimnazjum nr 1 w Legionowie podpisała umowę o wymianie edukacyjno-kulturowej z dyrektor Eleną Iwanowną, która reprezentowała Gimnazjum Miejskie w Kowlu na Ukrainie.
W ramach projektu uczniowie naszego gimnazjum pod opieką językową nauczycielek Anny Grzelewskiej i Zofii Góreckiej wymieniają korespondencje z uczniami z Ukrainy, zarówno w języku rosyjskim jak i w angielskim.
Prezentujemy fragment listu ucznia kl 1A Kacpra Jaroszewskiego

Кацпер, 13 лет

Привет! Ето я Кацпер!
Я живу в Польше недалеко от столицы Варшавы, в Непоренце. Я прожил здесь уже 13 лет, и мне нравится мой город. Я ученик Гимназии №1 в Легёнове. В школе мы учим иностранные языки: русскй и английский. Я уже хорошо говорю и пишу по-английски. Теперь русский для меня трудный но я хотел бы хорошо говорить по-русски в будущеи!

Кацпер Ярошевски, кл 1а

W związku z nadejściem Nowego Roku 2013 otrzymaliśmy od naszych przyjaciół z Ukrainy następujące życzenia.

Our dear friends,
We wish you a Merry Christmas and a Happy New Year! May these holidays bring joy and happiness in your life! We wish you health, success, lots of love, patience, abundance of friends and thankful students.
Best wishes, Viktoria
Kovel Gymnasia, Ukraine

Przyłączamy się do życzeń i zapraszamy do współpracy.

.