Wigilia A.D. 2012

W dniu 18.12.2012 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie wzięli udział w spotkaniu opłatkowym z Księdzem Arcybiskupem Henrykiem Hoserem SAC, zorganizowanym
w Kurii Warszawsko-Praskiej.
W obecności Ks. Biskupa Marka Solarczyka, władz kościelnych i oświatowych, dyrektorów szkół, nauczycieli i innych zaproszonych gości, kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły wystąpiło w inscenizacji wigilijnej, pt. „Gdy Miłość przychodzi na świat..”
Występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Kolejnego dnia, 19.12.2012 r., w Zespole Szkół nr 1 w Legionowie odbyło się tradycyjne, uroczyste spotkanie wigilijne dla uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

Swoją obecnością zaszczycili nas:
 Jego Ekscelencja Marek Solarczyk - Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej,
 Ks. Prałat Edward Żmijewski, Proboszcz parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie, dziekan dekanatu rembertowskiego (inicjator uroczystych wigilii w naszej szkole),
 Ks. Dziekan Lucjan Szcześniak - Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Jana Kantego w Legionowie, dziekan dekanatu legionowskiego,
 Ks. Prałat Tadeusz Wasiluk, Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie
 Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo - Pan Piotr Zadrożny,
 Przewodniczący Rady Miasta Legionowo - Pan Janusz Klejment,
 Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Aldona Pietrzak,
 Przewodnicząca Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski - Pani Ewa Grzesznik,
 przedstawiciele Nadleśnictwa Jabłonna, wikariusze legionowskich parafii, emerytowani nauczyciele, rodzice i pracownicy naszej szkoły.

W atmosferze świątecznej zadumy i radości obejrzeliśmy piękną inscenizację oraz wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu szkolnego chóru i solistów. W przygotowanie przedstawienia zaangażowało się kilkudziesięciu uczniów zarówno gimnazjum jak i szkoły podstawowej a także nauczyciele.
Tradycyjnie, Święty Mikołaj wręczył uczniom naszej szkoły 75 paczek, ufundowanych przez sponsorów oraz z pieniędzy pozyskanych z akcji charytatywnych.
Dodatkowo grupa 60 uczniów otrzymała paczki w Kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa dzięki Parafialnemu Kołu Pomocy Charytatywnej „Albert”.
W akcję przygotowywania paczek świątecznych włączył się Ks. Tomasz Chciałowski proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie – na niedzielnym spotkaniu (16 grudnia) paczki otrzymało 55 uczniów, dodatkowo ksiądz ufundował 30 pokaźnych rodzinnych paczek żywnościowych, które szkoła przekazała najbardziej potrzebującym.

Nie zabrakło również wigilijnego poczęstunku i wspaniałych pierogów przygotowanych przez nasze panie kucharki. Na długo pozostanie nam w pamięci atmosfera tego święta.

Występ w Kurii

Wigilia Szkolna 2012