Projekt edukacyjny "Razem zajrzyjmy za kurtynę" w roku szkolnym 2011/12

W roku szkolnym 2011/2012 był realizowany (z dodatkowych środków przyznanych przez Prezydenta M. Legionowo) projekt edukacyjny „Razem zajrzymy za kurtynę”.
W projekcie uczestniczyły dwa teatrzyki „Fantazja” z kl. VIa i „Pinezka” z kl. IIIc (op. Dorota Przekazińska). Uczniowie mimo, iż pracowali w dwóch grupach teatralnych to spotkali się na wspólnych zajęciach o charakterze warsztatowym. Projekt polegał także na współpracy z instytucjami zewnętrznymi: Miejskim Ośrodkiem Kultury i Fundacją Dzieci i Młodzieży im. Wandy Tomczyńskiej. W ramach projektu edukacyjnego „Razem zajrzymy za kurtynę” powstały trzy spektakle. „Fantazja” dokonała adaptacji powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”, zaś „Pinezka przedstawiła baśń Bolesława Leśmiana „Przygody Sindbada Żeglarza” oraz wystąpiła podczas III Powiatowego Konkursu pt. „Zdrowie w bajce” (zajęła III miejsce za spektakl „Wyspa zdrowie”).
14.04.2012r. zespół teatralny „Pinezka” wziął udział w VIII WIOSENNYCH SPOTKANIACH TEATRALNYCH. Uczniowie kl. IIIc, którzy realizują projekt teatralny „Razem zajrzymy za kurtynę” zaprezentowali premierowy spektakl pt. „Przygody Sindbada Żeglarza” na deskach legionowskiego ratusza. Przedstawienie podobało się widowni, która nie szczędziła braw najmłodszym uczestnikom przeglądu. Jury w osobach: Ewa Sokół-Malesza (reżyser), Jakub Snochowski (aktor), Włodzimierz Kisielewski (krytyk teatralny) przyznało zespołowi nagrodę za teatralno-orientalną podróż pełną niespodzianek, kolorów i cudownych rozwiązań scenicznych w spektaklu "Przygody Sindbada Żeglarza" według Bolesława Leśmiana.
27.04.2012 r. teatr "Pinezka" z klasy III c wziął udział w Łomiankowskich Atrakcjach Teatrów Amatorskich "ŁATA 2012". Zespół zaprezentował po raz drugi spektakl pt. „Przygody Sindbada Żeglarza". Profesjonalne jury w składzie: Anna Stroke-Hryń (aktorka), Agnieszka Korytkowska-Mazur (reżyser, scenarzysta), Maciej Zakliczyński (tancerz, choreograf), przyznało grupie nagrodę "za efektowną scenografię i kostiumy oraz próbę przekazania leśmianowskiego świata". W nagrodę za udany występ zespół obejrzał przedstawienie przygotowane przez teatr A (gościa specjalnego) pt. "Sennik Józefa".
Obydwa zespoły wspólnie wyjechały na siedmiodniową wycieczkę do Rymanowa Zdroju. Podczas wyjazdu, który odbył się (14.05.2012r. – 20.05.2012r.) uczniowie mieli okazję podzielić się tym, co udało im się dokonać w ramach realizacji projektu.
We wrześniu 2012r. zespół „Fantazja” i „Pinezka” zaprezentują swoje dokonania na deskach legionowskiego ratusza.
VIII Wiosenne Spotkania Teatralne