Zielona Szkoła w Rymanowie Zdroju

Klasa II b i III d na Zielonej Szkole w Rymanowie Zdroju
W dniach 19 – 25 marca uczniowie klasy II b i III d wraz ze swoimi wychowawczyniami - p. Reginą Ławrukiewicz i p. Barbarą Żochowską oraz p. Damianem Zalewskim przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju, realizując program „Szkoły Odkrywców”. Podczas wycieczki mieli okazję odkryć piękno Beskidu Niskiego i zobaczyć wiele ciekawych miejsc w województwie podkarpackim. Zwiedzili skansen Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, skansen Budownictwa Lądowego w Sanoku. Wielką atrakcją było obejrzenie zapory wodnej w Solinie, spacer po zaporze, a szczególnie zejście do jej wnętrza; dzieci były przecież poniżej poziomu wody.
Innym fascynującym miejscem była Huta Szkła Artystycznego „Sabina”. Mogli z bliska zobaczyć, jak powstają prawdziwe cudeńka ze szkła, a także kupić upominki dla rodziców - szklane figurki.
Interesującą ekspozycję pamiątek z misji w Afryce obejrzeli w Muzeum Misyjnym Sióstr Św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym.
Spacery po rymanowskim uzdrowisku były okazją do spróbowania wód mineralnych, które dodały wszystkim sił do nauki i zabawy.
Na terenie ośrodka dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach edukacyjnych , imprezach i konkursach. Były to m.in.: konkurs śmiesznych fryzur, konkurs tańca solo i w parach, konkurs piosenki, karaoke, Bal Przebierańców, Randka w ciemno. Były również wesołe piosenki o Rymanowie, zabawy integracyjne, mnóstwo radości, sukcesów i dyplomów. Doskonałą pamiątką jest kilkaset zdjęć, ilustrujących każdy dzień wycieczki.
Z wielkim żalem uczniowie żegnali się z przemiłymi Paniami z ośrodka w Rymanowie i pięknymi krajobrazami Beskidu Niskiego. Nauczyli się więcej niż z podręczników, bo zobaczyć – znaczy zapamiętać.
Wszyscy chcieliby wrócić tam kiedyś jeszcze raz, jak mówią słowa piosenki:
„Kogo spytasz – każdy Ci to powie, że najlepiej bywa w Rymanowie”.
Regina Ławrukiewicz, Barbara Żochowska, Damian Zalewski
Rymanów Zdrój