PROJEKT EDUKACYJNY „RAZEM ZAJRZYMY ZA KURTYNĘ”

W roku szkolnym 2011/2012 będzie realizowany (z dodatkowych środków przyzna-nych przez Prezydenta M. Legionowo) projekt edukacyjny „Razem zajrzymy za kurty-nę” W projekcie uczestniczą dwa teatrzyki „Fantazja” z kl. VIa i „Pinezka” z kl. IIIc (opiekunką jest Dorota Przekazińska). Uczniowie mimo, iż będą pracowali w dwóch grupach teatralnych to spotkają się na wspólnych zajęciach o charakterze warsztatowym. Pro-jekt polega także na współpracy z instytucjami zewnętrznymi: Miejskim Ośrodkiem Kultury i Fundacją Dzieci i Młodzieży im. Wandy Tomczyńskiej. W ramach współpracy z MOK w Le-gionowie uczniowie (wraz z nauczycielem) wezmą udział w warsztatach teatralnych, podczas których pod okiem instruktorów zaznajomią się z nowymi technikami teatralnymi, nauczą się tworzenia scenariusza, wykorzystania rekwizytu i przestrzeni scenicznej. Włączą się w prze-glądy teatralne organizowane przez MOK (Wiosenne Spotkania Teatralne 2012), wezmą udział w panelach dyskusyjnych dotyczących realizowanych przedstawień oraz szukaniu no-wych rozwiązań scenicznych. Współpraca z Fundacją Wandy Tomczyńskiej będzie polegała na udziale w organizowanym przez fundację konkursie „Opowieści dawnej treści”, a także występach dla dzieci z legionowskich przedszkoli.
Bardzo dziękujemy WŁADZOM GMINY za pomoc w realizacji kolejnego projektu teatralnego.