PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO ZAJĘCIA TEATRALNE „BLIŻEJ TEATRU, BLIŻEJ SIEBIE”

realizowanego z dodatkowych środków przyznanych przez Prezydenta M. Legionowo

W ramach projektu edukacyjnego „Bliżej teatru, bliżej siebie” uczniowie pod kie-runkiem pani Eweliny Gawryluk i Doroty Przekazińskiej pokonali drogę tworzenia spektaklu. Dzięki temu w praktyczny sposób poznali tworzywa teatru. Było to dla nich niezapomniane przeżycie. Trud włożony w realizację przedstawienia docenili nie tylko jurorzy podczas prze-glądów i konkursów teatralnych, widzowie w czasie występów szkolnych, ale przede wszyst-kim oni sami. Uczniowie Va (integracyjnej) mają teraz świadomość, że dobrze spożytkowany wysiłek zawsze przynosi efekt i dlatego warto się starać, przełamując niejednokrotnie swoje słabości. Uczniowie podjęli się nie lada wyzwania, gdyż zmierzyli się z legendą Kazimierza Przerwy – Tetmajera pt. „O Panu Jezusie i zbójnikach”. Premiera spektaklu odbyła się 01.04.2011r. podczas Łomiankowskich Atrakcji Teatrów Amatorskich „Łata 2011”. Zespół zdobył wówczas uznanie jurorów, którzy docenili i przyznali nagrodę za entuzjazm, pracę zespołową, posługiwanie się symbolem i przestrzenią teatralną. Następnie 09.05.2011r. uczniowie wystąpili w czasie IX Konkursu Teatralnego „Opowieści dawnej treści”, na którym zdobyli II nagrodę. Pokazali także swoje przedstawienie społeczności szkolnej. To była bardzo udana prezentacja teatralna.

warsztaty teatralne

teatr "Fantazja"