Uroczyste otwarcie placu i sali zabaw „Radosna Szkoła – Kraina sprawności i zdrowia”

Dnia 1 czerwca 2011r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Legionowie odbyło się uroczyste otwarcie placu i sali zabaw „Radosna Szkoła – Kraina sprawności i zdrowia”.

Założeniem powyższego programu jest stworzenie w szkołach warunków do aktywności ruchowej dzieci w młodszym wieku szkolnym, jak również możliwość zabawy na świeżym powietrzu.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta (Zastępca Prezydenta Piotr Zadrożny, Przewodniczący Rady Miasta Janusz Klejment) kościoła, placówek oświatowych, ważnych instytucji publicznych i legionowskich mediów.
Po przecięciu wstęgi przez Prezydenta, Dyrektora Szkoły i przedstawicieli uczniów plac i salę zabaw poświęcił proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Polski w Jabłonnie – ksiądz Tadeusz Wasiluk.

Otwarcie wzbogacone zostało występami artystycznymi dzieci przygotowanymi przez panie: Marzennę Ślizowską, Katarzynę Schodowską, Mariolę Sadowską i Katarzynę Rudnicką. Podziękowanie w formie autorskiego wiersza wygłosiła uczennica kl. II c Amelia Jaroszewska.

Oto ono:
„Na karuzeli, czy na huśtawce?
Wejść na drabinki?, Usiąść na ławce?
Może pobujać się na kucyku?
Lub zagrać w klasy gdzieś na chodniku?

Przeróżnych sprzętów, mnóstwo do koła;
To się nazywa Radosna Szkoła;
A dzięki komu to wszystko? – wiemy;
I za to Władzom dziś dziękujemy!!!

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem na nowo otwartym placu zabaw. Powstał on dzięki finansowemu wsparciu Gminy oraz Ministerstwu Edukacji Narodowej. Dzięki otrzymanym w ubiegłym roku funduszom, Szkoła Podstawowa nr 1 zrealizowała program i jako pierwsza w Legionowie może poszczycić się placem zabaw z programu „Radosna Szkoła”.

Pragniemy podziękować przybyłym gościom, sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

otwarcie placu zabaw