„Dzień Szkoły Bez Przemocy” w Szkole Podstawowej nr 1

Nasza Szkoła włączyła się w obchody czwartego, ogólnopolskiego święta wszystkich tych, którzy działają na rzecz zapobiegania przemocy i agresji szkolnej.

Nasz szkolny koordynator Programu „Szkoła bez przemocy”- pani psycholog A. Makowska, wraz z pedagogiem – panią B. Zamorską-Wołejko, panią D. Przekazińską i panią E. Gawryluk oraz grupą uczniów z klas 2c, 5a, 4b przygotowali szkolną uroczystość.

Odbył się apel, podczas którego uczniowie klas 0-3 obejrzeli przedstawienie: „O zbóju Kakusie”, a klasy 4-6: przedstawienie ‘Dzwonek”. Po części artystycznej została omówiona prezentacja: „Jesteśmy szkołą bez przemocy”.

Uczniowie klas 0-3 zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: „Jak wyobrażam sobie moją szkołę bez przemocy?”

Uczniowie klas 4-6 mogą zaś wziąć udział w konkursie i napisać krótkie wyjaśnienie: „Dlaczego przedstawienie nosiło tytuł – Dzwonek?”

Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Dzień „Szkoły Bez Przemocy” to święto przypominające wszystkim o prawie każdego ucznia do dobrych warunków do nauki i rozwoju. Mamy nadzieję, że dni bez przemocy są i będą w dalszym ciągu naszą codziennością.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły i wszystkim Gościom za udział w szkolnej uroczystości.

Organizatorzy.

Dzień Szkoły bez przemocy