Dzień Życzliwości w naszej szkole

„Jest taka piękna kraina,
Gdzie dzień się uśmiechem zaczyna.
Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,
Ty uśmiechnij się do mnie a ja do Ciebie".

.

Dnia 22 listopada 2010r. w naszej szkole obchodziliśmy „ Dzień życzliwości”.
Pomysł, aby uczcić życzliwość zrodził się ze sprzeciwu wobec zła otaczającego nas świata.

W tym dniu w szkole obowiązywało hasło „ Znajdź się wśród życzliwych. Znajdźmy dla innych miłe słowo. Dzięki bezinteresownym dobrym uczynkom codzienność staje się bardziej kolorowa.”

Celem akcji zainicjowanej przez Samorząd Szkolny było: kształtowanie postawy wzajemnej życzliwości, rozwijanie empatii, prawidłowych relacji międzyludzkich i stwarzanie okazji do przeżywania przyjemnych uczuć.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski klas 4-6 wraz z opiekunem Małgorzatą Jabłońską przygotował apel połączony z podsumowaniem konkursów na „Klasę z klasą” i „Ucznia Miesiąca Października”.

Podczas apelu odwiedziła naszą szkołę WRÓŻKA ŻYCZLIWOŚCI, która opowiedziała dzieciom bajkę oraz przeprowadziła pogadankę z uczniami o wzajemnej życzliwości oraz jej przejawach w relacjach międzyludzkich.

Symbolem tego szczególnego dnia było utworzenie DRZEWA ŻYCZLIWOŚCI, złożonego z wyciętych z kolorowego papieru obrysów dłoni uczniów z wpisaną odpowiedzią na pytanie: JAKIE SĄ PRZEJAWY ŻYCZLIWOŚCI?

Każda dłoń to cząstka "ja", która składa się na wspólne "my". Im wartościowsze "ja", tym większy pożytek dla całej społeczności.

Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość jest zawsze na miejscu. Pamiętajmy, że „życzliwe spojrzenie i uśmiech więcej nieraz znaczą, niż udany dialog”.
To przecież ona sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. To nieprawda, że tylko negatywne emocje są zaraźliwe. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok.

Samorząd Uczniowski klas 4-6
wraz z opiekunem