Dzień Edukacji Narodowej w naszej Szkole.

14 października to data niezwykle ważna w życiu każdej szkoły, jest to bowiem Dzień Edukacji Narodowej - święto szkoły, święto uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

Uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Jednakże, w związku z ogłoszoną w województwie mazowieckim trzydniową żałobą, część artystyczna, przygotowana przez uczniów naszej szkoły, odbyła się w atmosferze powagi, skupienia i refleksji.

Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście uczcili minutą ciszy pamięć ofiar katastrofy drogowej, która miała miejsce 12 października w Nowym Mieście nad Pilicą.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Z-ca Prezydenta Miasta Legionowo p. Piotr Zadrożny; Ksiądz proboszcz Tadeusz Wasiluk, Członek Prezydium Rady Rodziców p. Tomasz Matysiak oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Na koniec głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Krzysztof Wołejko, który nakreślił kierunki pracy i rozwoju szkoły oraz złożył życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się nauczycielom w pracy dydaktyczno – wychowawczej oraz podziękowań pracownikom administracji i obsługi Szkoły.

Pan Piotr Zadrożny poinformował, że nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym na podstawie analizy wyników pracy szkół dokonanej przez Organ Prowadzący została zakwalifikowana do grupy placówek wyróżniających się efektywnością pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej.

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów.