Wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV – VI na rok szkolny 2010/2011 WYCHOWAWCY ORAZ UCZNIOWIE KLAS III, IV I V!

Dnia 02 czerwca 2010 roku (środa) w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w sali nr 7 (pawilon) odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV - VI na rok szkolny 2010/2011

Każda z w/w klas wytypowała trzech kandydatów, którzy dnia 27 maja 2010 r. (czwartek) w sali gimnastycznej zaprezentują się wszystkim wyborcom podczas Kampanii Przedwyborczej. Czas prezentacji jednego kandydata - 30 sekund.

Zadaniem każdego zespołu klasowego jest przygotowanie na kampanię transparentów, plakatów, itp.

Ponadto podczas wyborów do Samorządu Uczniowskiego społeczność uczniowska będzie akceptować regulamin Samorządu, który będzie obowiązywał od przyszłego roku szkolnego. Odbędzie się to poprzez zaznaczenie na karcie do głosowania akceptacji regulaminu Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd Uczniowski klas IV - VI
wraz z opiekunem p. Małgorzatą Jabłońską

Regulamin Wyborów do Samorządu Uczniowskiego klas IV - VI na rok szkolny 2010/2011

1. Wybory odbędą się w budynku SP 1 w sali nr 7 (pawilon) dnia 02 czerwca 2010 roku w godzinach od 8.00 do 11.00.

2. Wybory odbywają się w głosowaniu tajnym.

3. Głosowanie przeprowadza Komisja Wyborcza.

4. W głosowaniu udział biorą uczniowie klas trzecich, czwartych oraz piątych.

5. Kandydatami do Samorządu Uczniowskiego mogą być wyłącznie uczniowie w/w klas.

6. Wyboru dokonuje się przez postawienie na karcie do głosowania, przy dwóch nazwiskach kandydatów na członków Samorządu Uczniowskiego, znaczka "X".

7. Głos jest nieważny, jeżeli karta do głosowania jest zniszczona, nieczytelna lub gdy głosy będą oddane na więcej niż dwóch kandydatów.

8. Komisja Wyborcza zbiera głosy do opieczętowanej urny.

9. Obliczenia głosów dokonuje Komisja Wyborcza bezpośrednio po zakończeniu głosowania. Otwarcia urny dokonuje się w obecności wszystkich członków Komisji.

10. Po obliczeniu głosów członkowie Komisji sporządzają protokół, który jest dokumentem stanowiącym dowód przeprowadzenia wyborów.

11. Karty do głosowania są komisyjnie niszczone po zakończeniu obliczania głosów i podpisaniu protokołu.

Regulamin opracował:
Samorząd Uczniowski klas IV- VI