SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY - teatr "Zwierciadło" z Łodzi ze spektaklem pod tytułem "Piąte przykazanie"

7 maja uczniowie klas V-VI obejrzeli w sali widowiskowej Urzędu Miasta trzeci już w tym roku spektakl profilaktyczny.
Tym razem zaprezentował się teatr "Zwierciadło" z Łodzi ze spektaklem pod tytułem "Piąte przykazanie", w reżyserii Krzysztofa Karczmarka.

Główny bohater, Marek wplątuje się w bójkę po meczu piłki nożnej. Podczas bijatyki jego koledzy brutalnie biją młodego chłopaka, który w wyniku odniesionych obrażeń umiera.
Marek staje przed dylematem - czy przeciwstawić się grupie chuliganów i pomóc w ukaraniu przestępców, czy też wybrać haniebne milczenie?
Przed widzem stają też inne pytania.
Czy można powstrzymać falę nienawiści?
Czy można zapobiec przerażającym aktom agresji wśród uczniów?
Jak pokonać zmowę milczenia; prze-łamać strach, który tkwi w każdym człowieku w obliczu zagrożenia?

Na te i inne pytania, które pojawiły się po obejrzeniu spektaklu uczniowie będą mogli poszukać odpowiedzi biorąc udział w dyskusjach podczas godzin wychowawczych oraz uczestnicząc w Miejskim Konkursie Profilaktycznym na temat "Jak przeciwstawić się fali agresji w szkole i na ulicach".

spektakl profilaktyczny