Centrum Multimedialne i Informacyjne

W ramach projektu EFS, w sierpniu 2006 r., biblioteka Naszej Szkoły wyposażona została w 4 komputery oraz wielofunkcyjne urządzenie sieciowe (drukarka + skaner). Wszystkie urządzenia połączone zostały siecią. Komputery wyposażone są w odpowiednie oprogramowanie.

ZAPRASZAMY UCZNIÓW W GODZINACH:

Poniedziałek: 14.00 - 15.00
Wtorek: 13.00 - 14.00
Czwartek: 13.30 - 14.30
Piątek: 14.00 - 15.30

INTERNETOWEGO CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ (ICIM)

1. ICIM służy uczniom, nauczycielom oraz środowisku lokalnemu do korzystania z technologii informacyjnych, jest szansą na szybkie dotarcie do potrzebnych materiałów, które nie zawsze można zdobyć w tradycyjny sposób.

2. Nauczyciel – bibliotekarz wpisuje imię i nazwisko użytkownika oraz godzinę korzystania z komputera w Dziennik ICIM, włącza i wyłącza komputer oraz loguje użytkownika.

3. Prawa i obowiązki użytkownika:

użytkownik jest zobowiązany do:

*wpisania do dziennika ICIM następujących informacji: imię, nazwisko, godzina oraz wykorzystywane oprogramowanie

*przestrzegania postanowień regulaminu

*korzystania z komputerów w celach tylko informacyjnych i edukacyjnych

*zachowania ciszy umożliwiającej spokojną pracę innym użytkownikom

*natychmiastowego zgłoszenia nauczycielowi – bibliotekarzowi uszkodzeń oraz nieprawidłowości w pracy komputerów

*pozostawienia uporządkowanego i posprzątanego stanowiska komputerowego

użytkownik ma prawo do:

*przeglądania zasobów sieci Internet przy pomocy przeglądarki

*pracy z programem Office 2003

*korzystania z zainstalowanych wydawnictw multimedialnych i programów oraz z nagrywarki CD i DVD

*korzystania z drukarki i skanera (za zgodą nauczyciela – bibliotekarza)

Zabronione jest:

*wykorzystywanie komputerów do gier, wysyłania sms-ów, używanie komunikatów typu „gadu-gadu” itp.

*przeglądania plików o treści sprzecznej z ogólne przyjętymi normami moralnymi

*instalowania nowych programów i dokonywania zmian w istniejących oprogramowaniach

*dokonywania przez użytkowników jakichkolwiek napraw, przekonfigurowania sprzętu, samowolne manipulowanie sprzętem (przełączania i odłączania klawiatur, monitorów, myszy, rozkręcania jednostki centralnych itp.)

*tworzenia oraz eksperymentowania z programami wirusowymi, niszczącymi zasoby programowe i sprzętowe

*samowolnego używania w pracowni własnych dyskietek i CD-ROM-ów w trosce o ochronę antywirusową i poprawną prace systemu. Użycie dyskietek i CD-ROM-ów możliwe jest jedyne po uzyskaniu zgody nauczyciela i sprawdzeniu programem antywirusowym

*spożywania napojów i artykułów spożywczych przy stanowiskach komputerowych.

4. Nauczyciel – bibliotekarz ma prawo sprawdzenia przeglądanych przez użytkownika stron internetowych.

5. Użytkowników obowiązuje 45 - minutowy limit korzystania ze stanowiska komputerowego.

6. Użytkownik powinien posiadać elementarną znajomość obsługi komputera i programu, z którego korzysta.

7. W razie stwierdzenia naruszania obowiązujących zasad nauczyciel - bibliotekarz ma prawo do przerwania sesji użytkownika.

8. Rozstrzyganie spraw nie zawartych w regulaminie należy do kompetencji nauczyciela - bibliotekarza.

Centrum Multimedialne i Informacyjne (foto 1)