Szkoła z którą współpracujemy w ramach eTwinning...

Karmelawa Balys Buracas Secondary School in Lithuania - szkoła na Litwie, z którą współpracujemy w ramach projektu eTwinning. Partnerstwo trwa formalnie od 10 października 2007 roku.
Temat naszego projektu "So wonderful is my world" ("Jaki piękny jest ten świat").

Karmelawa Balys Buracas Secondary School in Lithuania.

Litwa jest malowniczym, urozmaiconym krajobrazowo państwem z dużą ilością jezior i rzek, w których odbija się błękit nieba. Początki państwa litewskiego sięgają XIII wieku, a granice kraju były wielokrotnie zmieniane. W 1918 roku Litwa uzyskała niepodległość. Jednym z największych miast na Litwie jest Kowno, które na początku XX wieku pełniło funkcję tymczasowej stolicy Litwy. Do dziś szczyci się dobrze rozwiniętym systemem edukacji, nowoczesnej technologii i sportu. Pierwsze wzmianki o Kownie pojawiły się w kronikach w 1030 roku Nazwa miasta wywodzi się od słowa "kaunasi" (walka). Cała historia miasta związana jest z ciągłymi walkami pomiędzy Europą Wschodnią i Zachodnią.W 1944 roku powstała tu drużyna koszykówki Zalgiris. W pobliżu Kowna znajduje się jedna z najstarszych osad Litwy - Karmelowa.
300 lat temu wybudowano w Karmelavie pierwszą szkołę - Balys Buracas, nazwaną imieniem nauczyciela i etnografa.