"KATYŃ...ocalić od zapomnienia"

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji posadzenia 21.473 DĘBÓW PAMIĘCI na 70- lecie Zbrodni Katyńskiej, które przypada w 2010 roku. Jeden DĄB to jedno nazwisko z listy katyńskiej. Założeniem organizatorów programu edukacyjnego "KATYŃ...ocalić od zapomnienia" jest zachowanie pamięci o straszliwej zbrodni ludobójstwa, aby żywa była w pokoleniach polskiego narodu.
10 grudnia b.r. w Szkole Podstawowej nr1 odbył się uroczysty apel, w którym wzięli udział uczniowie klas IV- VI. Wśród zaproszonych gości byli: zastępca Prezydenta miasta Legionowo Piotr Zadrożny oraz Pani Rzecznik Urzędu Miasta.
Uczniowie klas Vc i VIc, pod kierunkiem nauczycielek pani Jolanty Urbańskiej i pani Aleksandry Dziemidowicz, zaprezentowali część artystyczną połączoną z prezentacją multimedialną przygotowaną przez ucznia klasy VIc Kacpra Sitowskiego. Następnie zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie udali się na boisko szkolne, by punktualnie o 10.30 posadzić sadzonkę DĘBU. Poświęcona jest ona pamięci majora saperów Włodzimierza Lichacza, który został osadzony w obozie w Charkowie i tam zamordowany.
"KATYŃ...ocalić od zapomnienia"